Tips

Ella och Hille

Archive

2012

Nov Oct Sep Aug Jul Jun May Apr Mar Feb Jan

2011

Links

Kategorier

Ella Hille Ella & Hille Photo

RSS Feed bloglovin Follow with Bloglovin'

Tråk

Wednesday 31 October 2012

Förlåt för att mina inlägg blir så otroligt tråkiga men vet inte vad jag ska skriva om...aja idag ska i alla fall lite folk gå bus eller godis men jag får se om jag hänger på...:/

RastaAsta likes the post
Was written Wed 31 Oct 2012, 14:58 | Direct link Hille  

Min hemstad

Monday 29 October 2012

Nu är jag hemma efter två dagar i Gävle med Tilda och Hugo. Det va ganska mysigt och kul och vi gick lite rundvandring i stan.

Fåglar i djurffären

SNÖ!

Was written Mon 29 Oct 2012, 21:07 | Direct link Ella  

I Gävle

Monday 29 October 2012

Är i Gävle med Tilda, vi åkte in med tåget igår och idag har vi haft lite rundvandring genom stan.

Bilder kommer när jag är hemma.



Was written Mon 29 Oct 2012, 16:35 | Direct link Ella  

Familjen Addams

Sunday 28 October 2012

Idag åkte hela familjen genom ett frostbelagt sverige dränkt i höstfärgerner till Norrköpng. Där träffade vi farmor och farbror för att fira syrrans och farsans födelesdagar genom att se musikalen Familjen Addams. Den var faktiskt riktigt bra, högt över föväntningarna så det var väldigt najs. Nu är jag hemma och sjuuuukt trött, jag vet inte vad det är med mig...:/
Några snabba, tråkiga bilder på äpplen och frost

Was written Sun 28 Oct 2012, 22:13 | Direct link Hille  

On work

Friday 26 October 2012

Kom nyss till jobbet så nu är det ganska lugnt. Igår var det Skavlan för mig och det va kuligt. Jag ska försöka att göra så lite i helgen som möjligt, har tävling imorgon sen ska jag slappa!


Was written Fri 26 Oct 2012, 10:09 | Direct link Ella  

Gina Dirawi

Thursday 25 October 2012

Jag var på presskonferens med jobbet där dom avslöjade programledarna till Melodifestivalen nästa år och för er som inte vet det än är det Ana Gina och Danny :)


Was written Thu 25 Oct 2012, 21:15 | Direct link Ella  

Aaaalva

Monday 22 October 2012

Idag var det prao igen och jag blev lite halvt genomfryst av att vara ute hela tiden.
Här är några fler bilder på Alva från igår :)




Was written Mon 22 Oct 2012, 15:37 | Direct link Hille  

Unicorn

Sunday 21 October 2012

jag- vad ska jag göra?

Asta- se ut som om du sätt en enhörning.

Darksess and evelindell likes the post
Tilda

Tilda

Wed 24 Oct 2012, 17:38
JAG GILLARE

My blog: http://tildas.eu

  Reply
Was written Sun 21 Oct 2012, 22:30 | Direct link Ella  

Every week

Sunday 21 October 2012

Var även den här veckan på promenad med Alva, det kommer antagligen fler bilder sen :)





RastaAsta and #2745723 likes the post
Sun 21 Oct 2012, 22:32
Du har sooo fin blogg :)

My blog: http://missutissu.soclog.se

Mon 22 Oct 2012, 15:29
Enbildtusenord  Tack :D
Reply
Was written Sun 21 Oct 2012, 16:04 | Direct link Hille  

-

Thursday 18 October 2012

Det är sjukt chill med prao verkligen men jag saknar alla :c Eller okej, inte alla...dem flesta är faktiskt rätt sköna att slippa...det är så lugnt och tyst verkligen. Det är så fantastiskt utan störande människor med massa "jobbiga problem" (jag är en av dem) som håller på och springer runt och skriker om sina "jobbiga" liv, jag typ K. Aja nu ska jag sluta vara så hemsk för det är jättemånga snälla människor som orkar med att lyssna på mina problem och som är helt fantastiska, love them! :P
A leaf as lonely as me :P

Was written Thu 18 Oct 2012, 21:54 | Direct link Hille  

Jupp

Wednesday 17 October 2012

Idag var det prao igen och barnen var precis lika söta den här gången :P Sen drog jag in till stan där jag hängde med Alva och sen träffade vi typ hela "gänget" och vi drog till Årsta och åt kebab. Det var helt okej mat men folket var fett najs som alltid :P
Alvaaa

Sååå söt

Kebab....usch



cp-pommes

Pigga friends

RastaAsta and #2745723 likes the post
Was written Wed 17 Oct 2012, 20:39 | Direct link Hille  

KEBAB FÖR FAN

Tuesday 16 October 2012

Har gjort ett litet facebook evenemang som då heter KEBAB FÖR FAN. Alla vi vårat "gäng" ska ses imorngon efter prao och då åker vi till Palmyra kebab och äter, jätte kul att vara social och träffa alla igen. Jag åt lunch med Alva idag annars har jag inte träffat någon. Jag ska dela med mig av fler bilder från helgen :)


Was written Tue 16 Oct 2012, 21:45 | Direct link Ella  

Tjenis

Monday 15 October 2012

Är hemma nu och kollar på "mitt liv är ett skämt" och gråter över mina onda fötter, dom gör sjukt ont efter en jobbdag ;) Imorrn är det ennu en jobbdag och jag ska nog äta lunch med Alva.

Astish

RastaAsta likes the post
Was written Mon 15 Oct 2012, 22:33 | Direct link Ella  

Mot prao

Monday 15 October 2012

det var längesen man han blogga på morgonen men eftersom jag börjar 10 idag så blir det lite special. Jag är sjukt nervös inför första dagen men hoppas det går bra.


Tildis 

Was written Mon 15 Oct 2012, 09:09 | Direct link Ella  

Vackrast är nog hösten

Sunday 14 October 2012

Tänkte dra min helg lite kort här. Jag har varit på Tildas landställe på Adelsö med Asta och Tilda. Vi hade det mysigt och gjorde inte så jätte mycket, kollade på tv, lagade mat, skrattade en massa, spelade Skip-bo etc. Jag fick i alla fall en massa fina, efterlängtade höst bilder! Älskar hösten så otroligt mycket, den kan tyckas grå och regnig men det är verkligen fint. Nu sitter jag hemma i soffan och ska snart förbereda mig inför min första dag på prao imorgon. Hille har sagt att hennes kamera är på reparation så det blir jag som bloggar en så länge.


Det kommer många fler bilder imorrn men jag måste passa på att lägga upp en bild på mitt nya skal.

RastaAsta likes the post
Was written Sun 14 Oct 2012, 22:37 | Direct link Ella  

Höstfärger

Sunday 14 October 2012

Idag var jag på promenad med Alva och senare ikväll ska syrran ha fest så då blir det bowling :)

Sun 14 Oct 2012, 16:28
Sun 14 Oct 2012, 22:20
Enbildtusenord  Yey tack :D
Mon 15 Oct 2012, 06:23
thewatermelon  :D
Reply
Was written Sun 14 Oct 2012, 15:26 | Direct link Hille  

Eyes never lies

Thursday 11 October 2012

Har precis läst ut världens bästa bok! Delirium snälla läs den för er egen skull, så bra bok. Har gjort massa random saker idag så det var väll en helt okej dag om man säger så :)

3welie likes the post
Was written Thu 11 Oct 2012, 21:49 | Direct link Ella  

Childhood

Wednesday 10 October 2012

3welie likes the post
Was written Wed 10 Oct 2012, 21:20 | Direct link Ella  

Östersjön

Tuesday 9 October 2012

Massa bilder från Gotland på havet :P

#2745723 likes the post
Was written Tue 9 Oct 2012, 18:00 | Direct link Hille  

Höstgalen

Saturday 6 October 2012

Igår åkte jag med morsan och farsan till Visby där vi idag har spenderat dagen med att gå runt i stan och fotograferat men även varit i skogen och hittat gula trumpetsvamoar :) Snart ska vi ut och äta och sen får vi se vad som händer :P

Jag har inte hunnit redigera några bilder härifrån än så det får bli några på mig och syrran som vi tog igår :P

#2745723 likes the post
Eira

Eira

Mon 8 Oct 2012, 16:32
FAN VAD SNYGGA BILDER
gaah
Tue 9 Oct 2012, 11:59
Enbildtusenord  Hihi tack :3
Reply
Was written Sat 6 Oct 2012, 17:57 | Direct link Hille  

Friday 5 October 2012

Hejhej sorry för dålig uppdatering från min sida... Men det är fullt upp just nu. Jag ska lägga upp fler bilder när jag redigerat dom :)



Was written Fri 5 Oct 2012, 23:00 | Direct link Ella  

Thursday 4 October 2012

Blääää det händer inget speciellt intressant i mitt liv just nu så jag har liksom inget att skriva om....ska på dans snart och får väl ser hur det går för jag har värsta träningsverken...

Was written Thu 4 Oct 2012, 15:50 | Direct link Hille  

October

Monday 1 October 2012

Idag joggde vi i skolan och pga att jag har ont i foten och har sämst kondis så gick det inte så bra. Snart ska jag på dans också så får väl se hur det går...

RastaAsta likes the post
Tue 16 Oct 2012, 10:00
Cool himmel!/Vanja
Sat 27 Oct 2012, 20:30
Enbildtusenord  tack :)
Reply
Was written Mon 1 Oct 2012, 15:29 | Direct link Hille